úvod - média - Europoslanci Jan Březina a Martin Kastler vyznamenali osm výherců 1. Evropské soutěže o nejlepší esej

Europoslanci Jan Březina a Martin Kastler vyznamenali osm výherců 1. Evropské soutěže o nejlepší esej

Tisková zpráva | 17. 4. 2011

esej-smallBrno / Norimberk – V rámci „XX. Česko-německé Brněnské konference – Dialog v srdci Evropy“  bylo vyznamenáno osm výherců za nejlepší eseje.
Bavorský europoslanec  Martin Kastler (CSU) společně se svým kolegou z České republiky Janem Březinou (KDU-ČSL) vyhlásili první Evropskou soutěž o nejlepší esej na téma „Sousedé v srdci Evropy - Známe se doopravdy?".

Do soutěže zaslalo své příspěvky přes padesát mladých lidí z České republiky,  Německa, Rakouska a ze Slovenska . Většina autorů vítězných prací využilia možnosti prezentovat své vyznamenané eseje na Brněnském sympoziu před početným publikem.
Ocenění získali Barbora Budinska z Berlína, Friederike Wahl z Jeny, Zuzana Filipová z Olomouce, Katrin Přikrylová z Prahy, Thuy Tao Ngoc z Prahy, Martin Petřek z Brna, Nina Mádlová z Berlína a Franziska Koch z Buchbrunnu.
„Studenti středních a vysokých škol, kteří se zúčatnili této soutěže, pohlíží na středoevropská sousedství bez předsudků a zažitých klišé, což považujeme za velice správné,“ vítají europoslanci Kastler a Březina. „Těšíme se na další diskuse na toto téma na podzim v Bruselu, kam výherci soutěže byli za odměnu  pozváni.“

esej


FOTO: (zleva do prava.): Jan  Březina MEP, Barbora Budinska z Berlína,  Friederike Wahl z Jeny,  Zuzana Filipová z Olomouce, Martin Kastler MEP, Katrin Přikrylová z Prahy,  Martin Petřek z Brna, Thuy Tao Ngoc z Prahy.

Kontakt a další informace:
Ackermann-Gemeinde, Heßstraße 24,
80799 München

Tel.: 089-272942-10,
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.ackermann-gemeinde.de

Kontaktní osoba:
Jana Fašinová
00420 737918659

 
GALERIE
Evropský parlament | EPP