úvod - média - Ministr Dobeš se v očích Evropské komise totálně zdiskreditoval a stal se hrobařem českého školství. Zastavení evrospkých miliard do českého školství je podle mých informací skutečně na spadnutí.

Ministr Dobeš se v očích Evropské komise totálně zdiskreditoval a stal se hrobařem českého školství. Zastavení evrospkých miliard do českého školství je podle mých informací skutečně na spadnutí.

Tisková zpráva

Zastavení 50 miliard evropských dotací do českého školství skutečně vážně hrozí, sám jsem na toto nebezpečí v poslední době na základě signálů z Evropské komise opakovaně upozorňoval (viz tiskové zprávy z 30 a 31.1.).


Evropská komise začíná považovat situaci na ministerstvu školství za bezvýchodnou a vzhledem ke stupni rozkladu tamního systému čerpání evropských dotací nevidí šanci na zásadní obrat k lepšímu. Ministr Dobeš místo systémového řešení přichází s nahodilými a z prstu vycucanými projekty, které zavánějí pokusem o tunelování evropských fondů. Hraje tak s Evropskou komisí nečistou hru a ta je na takové jednání mimořádně citlivá. Je to totiž ona, kdo nese před Evropským parlamentem, členskými státy, ale především před občany EU odpovědnost za řádné a zákonné nakládání s prostředky evropských daňových poplatníků.

Ministr Dobeš se v očích Evropské komise totálně zdiskreditoval a svými přešlapy nejenom na poli evropských dotací se postupně vypracoval v hrobaře českého školství.

Z evropských dotací na ministerstvu školství se stala časovaná bomba, která začíná dotikávat. Ministr Dobeš svou šanci propásl a premiér Nečas by udělal osudovou chybu, kdyby se na něj nadále spoléhal.

Na hrobníkově lopatě se kvůli ministru Dobešovi nyní nachází 50 miliard tolik potřebných evropských dotací a jediná šance, jak z ní utéct, je jejich bezodkladné převedení z ministerstva školství do tematicky příbuzného a fungujícího programu Lidské zdroje a zaměstnanost na ministerstvu práce a sociálních věcí. O přesunu může rozhodnout  vláda a ta by tak měla navzdory případnému odporu VV bezodkladně učinit.

Klíč k evropským miliardám nyní drží v rukou premiér Nečas. Je nyní na něm, aby projevil státnickou rozhodnost a ministra Dobeše od evropských miliard rázně a jednou pro vždy odstřihl.

Pro více informací:
Jan Březina, europoslanec, tel. 606 650781
Jan Tlamycha, asistent, tel. 604 917 595

 
GALERIE
Evropský parlament | EPP