úvod - média - články o Janu Březinovi - Dotace do školství: Josef Dobeš /VV/: 53 miliard ohroženo není

Dotace do školství: Josef Dobeš /VV/: 53 miliard ohroženo není

ČT 24

Radka KUČEROVÁ, moderátorka
--------------------
Jak jsou ohroženy unijní dotace pro české školství. Evropská komise v pátek pohrozila, že zastaví program vzdělávání pro konkurenceschopnost, ze kterého může Česká republika čerpat až 53 miliard korun. V neděli ale ministr školství Josef Dobeš oznámil, že nic takového nehrozí a dnes by měl na tiskové konferenci předložit důkazy.


redaktor
--------------------
Projekty za více než miliardu korun, které byly pro Evropskou komisi posledními kapkami. Podle jejích zástupců jsou pochybné a nesmyslné. Nejdřív z Bruselu do Česka míří kritika, později už rovnou hrozby.

redaktorka /citace - Milena VICENOVÁ, česká velvyslankyně při EU/ /zdroj: Euro.cz, 3. 2. 2012/
--------------------
Využití finančních zdrojů tohoto programu je ohroženo. Komise nám vytýká nedostatečné čerpání, výběr projektů, nedostatky ve výběrových řízeních a nedostatečnou kontrolu auditorů.

redaktor /citace Jan BŘEZINA, europoslanec /PPE, KDU-ČSL// /zdroj: ČTK, 3. 2. 2012/
--------------------
Evropská komise začíná považovat situaci na Ministerstvu školství za bezvýchodnou a vzhledem ke stupni rozkladu tamního systému čerpání evropských dotací nevidí šanci na zásadní obrat k lepšímu.

redaktor
--------------------
Že něco takového hrozí, po schůzce s Dobešem potvrdil i premiér. O dva dny později ale ministr školství takový výklad událostí odmítá.

Josef DOBEŠ, ministr školství /VV/ /5. 2. 2012/
--------------------
Ihned, když se tuto informaci, se objevila v našich médiích, tak jsme samozřejmě kontaktovali klíčové lidi v Bruselu a oni nám sdělili, že samozřejmě se nezakládá na pravdě.

redaktor
--------------------
Za aktuálních problémů pak ministr školství, stejně jaké šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta viní bývalé úředníky ministerstva. Hlavně exnáměstka za TOP 09 Jana Vitulu. Ten to odmítá.

Jan VITULA, bývalý náměstek ministra školství /TOP 09/ /5. 2. 2012/
--------------------
Pan ministr Dobeš neumí s těmi fondy pracovat a dostává se do čím dál většího problému, tak se snaží odvést pozornost jinam.

redaktor
--------------------
Tlak na Dobešův odchod sílí. A to i v rámci koalice, kde po něm volá hlavně TOP 09. Josef Dobeš ale dál tvrdí, že problémy jsou jen technického rázu a že je vyřeší.

 
GALERIE
Evropský parlament | EPP